efotek.pl

Blog tematyczny o technologii, Internecie i IT.

Technologia

Dobra kamera w laptopie

Dobra kamera w laptopie

Kamera internetowa to chętnie użytkowane akcesorium do komputerów. Z tego typu urządzeń korzysta się zarówno w celach biznesowych jak i również do rozrywki. Warto wiedzieć jaką specyfikacje powinna mieć dobra kamera w laptopie.

Kamera do komputera – co to jest?

Kamera komputerowa to urządzenie, w które zaopatrzony jest każdy komputer typu laptop. Warto zaznaczyć, że w wielu przypadkach jest to urządzenie niskiej jakości, ponieważ producenci sprzętu nie poświęcają wiele uwagi temu aspektowi. Chcąc stać się właścicielem wysokiej jakości laptopa z odpowiednio dobrą kamerą trzeba być przygotowanym na to, że trzeba będzie wydać dużą sumę pieniędzy, ponieważ laptopy z dobrymi kamerami są stosunkowo drogie. Niezależnie od tego jaka kamera jest w laptopie, dzięki temu małemu akcesorium zyskuje się ogrom możliwości. Jak wiadomo dzięki kamerce w laptopie można kontaktować się ze znajomymi, a także wykonywać pracę zdalną w domowym zaciszu. Kamera w laptopie to obecnie standard, dlatego też najczęściej zakupiony laptop będzie w takową wyposażony. Ogólnie pojęta jakość obrazu z kamerki będzie zależna od ceny oraz jakości całego laptopa.

Kamera w laptopie – główne parametry

Osoba zainteresowana zakupem laptopa z dobrą kamerą powinna poświęcić wiele uwagi temu aby wybrać taką, która będzie spełniała wszelkie wymagania. Jednym z podstawowych i najważniejszych parametrów jest oczywiście rozdzielczość obrazu. Najniższym standardem na ten moment jest 720p czyli HD. Jest to minimum wymagane do tego, aby obraz z kamery uznany był za dobry. Jeśli chce się mieć lepszą jakość obrazu to należy wybrać standard Full HD lub 4K, które oferują kolejno: 1080 i 2160p. Jeśli ma się zamiar korzystać z urządzenia, przez dłuższy czas to należy kupić kamerę właśnie o tych wyższych rozdzielczościach, ponieważ nie trzeba będzie aktualizować sprzętu za następne kilka lat. Kolejnym ważnym parametrem kamery jest ostrość obrazu. W przypadku braku szerszej wiedzy na temat działania optyki i kamer ogólnie, lepiej wybrać taką, która ma ostrość regulowaną automatycznie. Następnym parametrem jest liczba klatek na sekundę. Od nich zależy do czy obraz wydaje się zacinać, czy też nie. Obecnie króluje standard powyżej 30 klatek, dlatego nie warto kupować tanie urządzenia, które oferują mniej niż te trzydzieści. Jeśli chce się stać posiadaczem wysokiej jakości kamery to trzeba wybrać, taką która oferuje klatki na poziomie 60 na sekundę. 60 klatek na sekundę obecnie uznaję się za najlepszą opcję jeśli chodzi o ten parametr.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.