Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Czy istnieją portale z darmowymi zdjęciami?

Internet Data publikacji - 26 czerwca 2022 Autor - Redakcja efotek.pl
portale z darmowymi zdjęciami

Skąd brać grafiki i zdjęcia na swoje social media lub stronę firmy? To pytanie zadaje sobie wiele osób zainteresowanych pozyskaniem darmowych grafik, z których będzie można legalnie korzystać. Warto wiedzieć skąd i jak pobrać darmowe zdjęcia, które mogą być wykorzystane w celach zarobkowych. Poznaj portale z darmowymi zdjęciami już dziś.

Rozwiń swoją stronę!

Portale z darmowymi zdjęciami to strony internetowe, na których znaleźć można wiele darmowych i wysokiej jakości zdjęć, które wykorzystać można w dowolnym celu. Jak wiadomo, korzystanie ze zdjęć w celach komercyjnych musi być za zgodą autora grafiki, któremu należy się również część zysków lub po prostu opłata za korzystanie ze zdjęcia. Dzięki temu, że w sieci znaleźć można portale ze zdjęciami, które są pozbawione praw autorskich, można wykorzystać zdjęcia do własnych celów, nawet tych związanych z zarobkowaniem. Każdy kto jest zainteresowany tworzeniem strony swojej firmy, powinien dużo uwagi poświęcić na wybór zdjęć. Zdjęcia wysokiej jakości to podstawa dobrze wyglądającej strony internetowej, dlatego też należy dobrać grafiki pasujące do ogólnych schematów strony internetowej. Co ważne, korzystanie z grafik do których nie ma się praw jest niezgodne z prawem. Właściciel lub autor zdjęcia może dochodzić swoich praw na gruncie prawa cywilnego.

Sprawdź również: Jak czyścić aparat fotograficzny

Portale z darmowymi zdjęciami

W sieci znaleźć można wiele stron oferujących darmowe zdjęcia. Są to zarówno portale polskie jak i zagraniczne. Sięgając po tego typu zdjęcia należy być świadomym tego, że z takich grafik korzysta wiele osób, ponieważ są one darmowe. Wpływa to na to, że wiele z nich jest już widoczna na stronach internetowych. Dlatego wyszukując grafikę na darmowych portalach, należy wybrać zdjęcia rzadko wyświetlane. Lub też takie, które nie są dostępne na pierwszych stronach galerii. Wybór rzadkiej ale dobrej grafiki, wpływa na odbiór strony przez klientów, ponieważ myślą oni, że autorami zdjęcia są również autorzy strony, a nie pochodzą one z portali z darmowymi zdjęciami.

Niezależnie od tego jakie zdjęcia zostaną wybrane, nawet mimo tego, że są darmowe. Istnieje możliwość wysłania daniny na rzecz autora, po to aby mógł on dalej tworzyć. Warto wspierać twórców, którzy z własnej woli rezygnują z praw autorskich, ponieważ daje im to szanse na tworzenie kolejnych zdjęć, z których korzystać będą kolejne grupy ludzi. Portale z darmowymi zdjęciami dają szansę na stworzenie strony internetowej bez ponoszenia żadnych kosztów związanych z opłaceniem fotografa. Z tego typu opcji korzystają również osoby, które nie potrafią robić zdjęć.

portale z darmowymi zdjęciami

Co oferują portale z darmowymi zdjęciami?

Oczywistym jest to, że takie strony zawierają zdjęcia bez praw autorskich z możliwością do pobrania za darmo. Ale mogą to być nie tylko zwykłe zdjęcia, a również gify, ilustracje lub szablony do postów, ikon ulotek itd. Portale z darmowymi zdjęciami są często podzielone na odpowiednie kategorie i dzięki czemu z łatwością znajdziemy to, czego bardziej potrzebujemy. 

Portale z darmowymi zdjęciami – lista

Skoro już poszukujesz darmowych zdjęć, to zachęcamy do skorzystania z naszej listy, którą stworzyliśmy z najbardziej popularnymi portalami z darmowymi zdjęciami.

  • Pexels – najbardziej znana strona z darmowymi zdjęciami. Na niej można znaleźć dużo różnych zdjęć o bardzo wysokiej jakości. A poszukiwanie odpowiednich zdjęć ułatwi nam możliwość wyszukiwania zdjęć za pomocą słów kluczowych.
  • Pixabay – jest dość podobna strona do Pexels gdzie też możemy znaleźć darmowe zdjęcia. 
  • Freepik – portal gdzie można pobrać nie tylko zdjęcia, a również grafiki wektorowe w formacie .psd i czcionki. Portal zawiera dużą bazę zdjęć, które pochodzą w większości z własnej firmy produkcyjnej.
  • Free Images – kolejna strona z darmowymi zdjęciami ale częściowo zdjęcia wymagają wskazania autora. Strona ma dość zaawansowaną wyszukiwarkę dzięki której możemy przefiltrować zdjęcia według kolorystyki, orientacji czy rozdzielności. Co więcej, można nawet podać nazwę aparatu z jakiego było zrobione zdjęcie. 
  • Reshot – strona, która bazuje wyłącznie na różnych grafikach komputerowych, ikonach itd. Pliki można pobrać za darmo i wykorzystywać w celach komercyjnych bez konieczności zaznaczania autora. 
  • Google – większość z was mogę się zdziwić, że w wyszukiwarce Google można znaleźć zdjęcia bez praw autorskich. Taka możliwość w Google jest możliwa za pomocą filtrów. Aby odpowiednio przefiltrować musimy w wynikach wyszukiwania kliknąć na przycisk “Narzędzia”, a następnie w “Prawach do użytkowania” wybrać odpowiedni typ.

Co możemy zyskać?

Dzięki różnym stronom z darmowymi zdjęciami możemy znaleźć dużo niezbędnych dla nas grafik, zdjęć, czcionek czy gifów. To pozwoli nam szybko i łatwo stworzyć kontent dla swojej strony w social media, dodać te zdjęcia na własną stronę internetową. Na początek rozwoju firmy, gdy nie mamy jeszcze odpowiednich specjalistów, którzy będą nam tworzyć własną grafikę, to jest dobry pomysł. Łatwość wykorzystania tych obrazków polega na braku praw autorskich lub nie konieczności ich zaznaczenia.

środki technologii informacyjnej

Redakcja efotek.pl

Jesteśmy zespołem pasjonatów nowych technologii, internetu, IT oraz wszystkiego, co związane z nowoczesnym stylem życia. Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom najświeższych informacji, poradników i analiz z szeroko pojętego świata technologii i cyfrowego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

struktura dokumentu html