efotek.pl

Blog tematyczny o technologii, Internecie i IT.

Internet

Czy istnieją portale z darmowymi zdjęciami?

Czy istnieją portale z darmowymi zdjęciami?

Skąd brać grafiki i zdjęcia na swoje social media lub stronę firmy? To pytanie zadaje sobie wiele osób zainteresowanych pozyskaniem darmowych grafik, z których będzie można legalnie korzystać. Warto wiedzieć skąd i jak pobrać darmowe zdjęcia, które mogą być wykorzystane w celach zarobkowych.

Darmowe zdjęcia

Portale z darmowymi zdjęciami to strony internetowe, na których znaleźć można wiele darmowych i wysokiej jakości zdjęć, które wykorzystać można w dowolnym celu. Jak wiadomo, korzystanie ze zdjęć w celach komercyjnych musi być za zgodą autora grafiki, któremu należy się również część zysków lub po prostu opłata za korzystanie ze zdjęcia. Dzięki temu, że w sieci znaleźć można portale ze zdjęciami, które są pozbawione praw autorskich, można wykorzystać zdjęcia do własnych celów, nawet tych związanych z zarobkowaniem. Każdy kto jest zainteresowany tworzeniem strony swojej firmy, powinien dużo uwagi poświęcić na wybór zdjęć. Zdjęcia wysokiej jakości to podstawa dobrze wyglądającej strony internetowej, dlatego też należy dobrać grafiki pasujące do ogólnych schematów strony internetowej. Co ważne, korzystanie z grafik do których nie ma się praw jest niezgodne z prawem i właściciel/autor zdjęcia może dochodzić swoich praw na gruncie prawa cywilnego.

Portale z darmowymi zdjęciami

W sieci znaleźć można wiele stron oferujących darmowe zdjęcia. Są to zarówno portale polskie jak i zagraniczne. Sięgając po tego typu zdjęcia należy być świadomym tego, że z takich grafik korzysta wiele osób, ponieważ są one darmowe. Wpływa to na to, że wiele z nich jest już widoczna na stronach internetowych, dlatego wyszukując grafikę na darmowych portalach, należy wybrać zdjęcia rzadko wyświetlane lub takie, które nie są dostępne na pierwszych stronach galerii. Wybór rzadkiej ale dobrej grafiki, wpływa na odbiór strony przez klientów, ponieważ myślą oni, że autorami zdjęcia są również autorzy strony, a nie pochodzą one z portali z darmowymi zdjęciami. Niezależnie od tego jakie zdjęcia zostaną wybrane, nawet mimo tego, że są darmowe. Istnieje możliwość wysłania daniny na rzecz autora, po to aby mógł on dalej tworzyć. Warto wspierać twórców, którzy z własnej woli rezygnują z praw autorskich, ponieważ daje im to szanse na tworzenie kolejnych zdjęć, z których korzystać będą kolejne grupy ludzi. Portale z darmowymi zdjęciami dają szansę na stworzenie strony internetowej bez ponoszenia żadnych kosztów związanych z opłaceniem fotografa. Z tego typu opcji korzystają również osoby, które nie potrafią robić zdjęć.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.